وبلاگ

سهام

منظور از کلمه سهام چیست؟

سهام جمع کلمه سهم است.

شرکت‌هایی که دارای شرایط خاصی هستند می‌توانند سهام خود را در بورس تهران عرضه کنند.

همه افرادی که کد بورسی دریافت کرده‌اند می‌توانند سهام این شرکت‌ها را خرید و فروش کنند.
سهام مشاغل ایران

ورقه سهم چیست؟

ورقه سهم سند قابل معامله‌ای است که نماینده تعداد سهامی است که صاحب آن داراست. در واقع برگه سهام، نشان‌دهنده مالکیت تعداد مشخصی سهام یک شرکت است و اطلاعات مهمی از قبیل نام شرکت، شماره ثبت، نام و مشخصات دارنده سهام و مبلغ اسمی سهم بر روی آن نوشته شده است.

تقسیم بندی سهام

سهام را می‌توان از جهات مختلفی تقسیم کرد:

از نظر شکل:

سهام با نام

سهام بی نام

از نظر حقوق دارنده سهام:

عادی

ممتاز

از نظر ماهیت آورنده:

سهام نقدی

سهام غیر نقدی

سهام از نظر شکل

همانطور که گفته شد از این نظر، سهام به دو نوع بی‌نام و با نام تقسیم می‌شود.

سهام بی‌نام

اگر در برگه سهام نام کسی به عنوان صاحب سهام درج نشده باشد و یا این برگه در دفتر سهام شرکت به نام کسی ثبت نشده باشد، این سهم یک سهام بی‌نام است.

مالکیت سهام در اختیار کسی است که در ید اوست. در واقع اینگونه سهام در قانون تجارت تابع قوانین در وجه اسناد حامل است.

در واقع برای انتقال اعتبار این برگه به دیگری شما نیاز به هیچ گونه تشریفات و قرارداد انتقال ندارید. و ارزش سهام متعلق به کسی است که ورقه سهام را در اختیار دارد.

سهام با نام

در مقابل سهام بی نام، سهام با نام قرار می گیرد که در نوع مالکیت سهام با نوع بی نام آن متفاوت است.

سهم با نام سهمی است که نام دارنده آن در ورقه سهام قید شده باشد یا در دفتر سهام شرکت ثبت شود. این امر موجب می شود هویت صاحب سهام برای شرکت مشخص باشد.

شرایط شکلی انتقال سهم با نام در ماده 40 لایحه قانونی اینگونه پیش بینی شده است که

انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده یا وکیل یا نماینده قانونی او باید انتقال را در دفتر مزبور امضا کند.

در موردی که تمامی مبلغ اسمی پرداخت نشده است، نشانی کامل انتقال گیرنده نیز در دفتر ثبت سهام شرکت قید و به امضای انتقال گیرنده یا وکیل یا نماینده قانونی او رسیده و از نظر اجرای تعهدات ناشی از نقل و انتقال سهم معتبر خواهد بود. هرگونه تغییر اقامتگاه نیز باید به همان ترتیب به ثبت رسیده و امضا شود. هر انتقالی که بدون رعایت شرایط فوق به عمل آید از نظر شرکت و اشخاص ثالث فاقد اعتبار است.

این قانون به خوبی مشخص می‌کند هر گونه نقل و انتقال در خصوص این ورقه باید به موجب قرارداد بین انتقال دهنده و انتقال گیرنده صورت پذیرد.

سهام عادی چیست؟

دارنده سهام عادی، در واقع، صاحب کسری از مالکیت شرکت است و تمام ریسک موجود در فعالیت اقتصادی شرکت را به میزان سهامی که در اختیار دارد، متقبل شده است.

اگر بخواهیم سهام را بر اساس حقوق دارنده سهم طبقه بندی کنیم دو نوع سهم داریم: سهام عادی و سهام ممتاز

در بورس تهران فقط سهام عادی معامله می‌شود.

 همچنین به سرمایه‌ای که از راه فروش سهام عادی شرکت تامین می‌شود، سرمایه سهمی گفته می‌شود. هیچ شرکتی نمی‌تواند بیش از میزانی که در متن اساسنامه به نام سرمایه مجاز از آن یاد شده است، از راه فروش سهام اضافی سرمایه مورد نیاز خود را تامین کند، مگر پس از طی تشریفات خاص قانونی.

سهام ممتاز (Preferred Shares) چیست؟

نوعی سهام است که برخی ویژگی‌های اوراق قرضه و سهام عادی را دارد. در صورت انحلال شرکت، صاحبان سهام ممتاز در مقایسه با دارندگان سهام عادی در توزیع دارایی‌های شرکت حق‌تقدم دارند و ممکن است دارای حق‌رای هم باشند.

توجه: شرح سهام ممتاز فقط برای افزایش اطلاعات شماست و کاربرد چندانی ندارد زیرا در بورس تهران چیزی به عنوان سهام ممتاز وجود ندارد.

پیش از این که سود سهام عادی پرداخت شود باید سود سهام ممتاز (سال جاری و سال‌های گذشته) پرداخت شود. برخی سهام ممتاز نیز قابل تبدیل به سهام عادی هستند و دارندگان آن حق دارند در درصدی از سود اضافی شرکت نیز سهیم شوند.

سود سهام ممتاز به طور ثابت پرداخت می‌شود و در مورد سهام ممتاز با سود انباشته حتی در صورتی که شرکت قادر به پرداخت سود سهام نباشد، سود این گونه سهام به صورت انباشته در سال یا سال‌های بعد پرداخت خواهد شد.گاهی سهام ممتاز پس از چند سال قابل تبدیل به سهام عادی به قیمت ارزش اسمی خواهند بود و در صورتی که قابل بازخرید باشند شرکت در یک تاریخ معین مبلغ بازخرید را به سهامدار پرداخت می‌کند.

همچنین ممکن است شرکت به میزان ارزش سهام ممتاز خود سهام عادی منتشر و به سهامداران پرداخت کند.اما چنانچه سهام ممتاز از نوع غیرقابل بازخرید باشد، سهامداران به طور مرتب و ثابت سود سهام ممتاز خود را دریافت خواهند کرد.دارنده سهام ممتاز ممکن است حق رای هم داشته باشد، اما بیشتر در صورتی حق رای خواهد داشت که پرداخت سود سهام وی به تعویق افتاده باشد.

در سال‌های پررونق کسب‌وکار که درآمد شرکت افزایش می‌یابد، سود سهام‌داران عادی نیز افزایش خواهد یافت؛ اما سود سهام‌داران ممتاز (که دارای نرخ سود ثابت هستند) تغییری نخواهد کرد. سهام ممتاز، معمولا موعد سررسید (maturity) ندارد. سود سهام ممتاز، به صورت چهارماهه یا نیم‌سال پرداخت می‌شود و نشان‌دهنده‌ی مالکیت بدون حق رأی در یک شرکت است.

در زمان ورشکستگی یا انحلال شرکت، ابتدا بدهی‌های شرکت تسویه می‌شود و سپس باید حقوق صاحبان سهام ممتاز پرداخت شود. باقیمانده‌ی دارایی‌ها به سهام‌داران عادی تعلق خواهد گرفت. در صورتی که شرکت، اوراق قرضه نیز صادر کرده باشد، باید هنگام پرداخت بدهی‌های خود (قبل از پرداخت سود به سهام‌داران ممتاز) این اوراق را نیز تسویه کند، زیرا اوراق قرضه در رده‌ی بدهی‌های شرکت قرار می‌گیرند و از این رو، نسبت به سهام ممتاز از اولویت بالاتری برخوردار خواهند بود.

سهام جایزه (Bonus Shares) چیست؟

سهام جایزه در زمان افزایش سرمایه شرکت منتشر و به سهامداران شرکت تعلق می‌گیرد.

زمانی که شرکت از ذخایر آزاد فراوانی برخوردار است، ممکن است بخشی از ذخایر خود را از راه انتشار سهام جایزه، در وجه سهامداران کنونی خود و به نسبت سهامی که در اختیار دارند، به سرمایه تبدیل کند.

مدیران شرکت می‌توانند با انتقال بخشی از حساب ذخایر شرکت به حساب سرمایه سهمی و ثبت دفتری عملیات، این کار را انجام دهند.

پس از انتشار سهام جایزه به طور معمول، قیمت سهام شرکت بسته به تعداد سهام جایزه منتشر شده در بازار سقوط می‌کند، اما از ‌آنجا که رقم سود هر سهم تغییری نمی‌کند، سهامدار شرکت که اکنون تعداد سهام او افزایش یافته است، پس از چندی با ترمیم قیمت سهام به سود دلخواهی دست پیدا می‌کند.

مثلا یک سهامدار دارای 10000 سهم از یک شرکت است، وقتی افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته انجام می‌شود، این تعداد سهام به 20000 سهم می‌رسد ولی در عوض، قیمت بازگشایی سهم پس از افزایش سرمایه تقریبا نصف می‌شود.

البته قیمت سهم بعد از بازگشایی در بورس، به عرضه و تقاضا بستگی دارد و ممکن است رشد یا افت داشته باشد. اما در هر حال، قیمت تئوری بازگشایی، دقیقا 50 % قیمتی خواهد بود که آخرین بار در بورس معامله شده است.

سهام چه کاربردی دارد؟

کاربرد اصلی سهام در واقع تقسیم‌بندی ارزش‌های یک شرکت به واحدهای کوچک قابل خرید و فروش می باشد. هر شرکتی در بازار بورس ارزش کل دارایی‌های خود را به قسمت‌های مساوی تقسیم می‌نماید. هر واحد از این قسمت‌های مساوی یک سهم از شرکت مذکور می باشد که هر فرد فعال در بازار بورس برای خرید سهام در بورس می‌بایست این سهم‌ها را خرید و فروش نماید.

مفاهیم و اصطلاحات بازار بورس

قبل از ورود به بازار سرمایه مانند هر بازار دیگری شما نیاز خواهید داشت تا با برخی از مفاهیم و اصول اولیه این بازار آشنا باشید. داشتن دانش کافی برای خرید سهام در بورس امری کاملاً ضروری است، مخصوصا برای کسانی که تمایل دارند به صورت مستقیم در این بازار سرمایه‌گذاری نمایند. موفقیت در بورس مستلزم آشنایی با مفاهیم و اصول بازار سرمایه است. برخی از مهم‌ترین مفاهیم بازار سرایه عبارتند از:

۱- تعریف کارگزاری 

کارگزاری شرکتی است که از طرف سازمان بورس ایران به عنوان واسطه انجام معاملات در بازار بورس برای کاربران عمل می‌نماید. هر کارگزاری با مجوزی که از سازمان بورس دارد، بستر لازم جهت خرید سهام در بورس را برای کاربران فراهم می‌نماید. این شرکت‌ها خود در روند قیمتی سهام بورس دخالتی ندرند.

۲- نماد در بازار سهام چیست؟

هر شرکتی که در بازار بورس پذیرفته می شود، با یک نماد مشخص می‌گردد. نماد هر شرکت در بازار تنها معرف آن شرکت بوده و هیچ ارزش دیگری برای آن ایجاد نمی‌کند. نحوه‌ نمادگذاری شرکت‌ها هم یک اسلوب ثابت دارد. این نمادها از دو بخش اصلی تشکیل می‌شوند. قسمت اول هر نماد بورس یک حرفی است و به نوعی گروه‌بندی صنعتی که شرکت مورد نظر در آن فعالیت دارد را مشخص می‌نماید. قسمت دوم هم بخشی از اسم اصلی شرکت است؛ برای مثال نمادهای شرکت‌های وابسته به صنعت خودرو در بورس با حرف خ شروع می‌شوند و نماد شرکت خودروسازی سایپا خساپا است.


۲ -نماد در بازار سهام چیست؟

هر شرکتی که در بازار بورس پذیرفته می شود، با یک نماد مشخص می‌گردد. نماد هر شرکت در بازار تنها معرف آن شرکت بوده و هیچ ارزش دیگری برای آن ایجاد نمی‌کند. نحوه‌ نمادگذاری شرکت‌ها هم یک اسلوب ثابت دارد. این نمادها از دو بخش اصلی تشکیل می‌شوند. قسمت اول هر نماد بورس یک حرفی است و به نوعی گروه‌بندی صنعتی که شرکت مورد نظر در آن فعالیت دارد را مشخص می‌نماید. قسمت دوم هم بخشی از اسم اصلی شرکت است؛ برای مثال نمادهای شرکت‌های وابسته به صنعت خودرو در بورس با حرف خ شروع می‌شوند و نماد شرکت خودروسازی سایپا خساپا است.


سامانه سجام بورس


نمادهای شاخص ساز مثبت و منفی چه مفهومی دارند؟

نمادهای شاخص ساز اصطلاحی است در بازار سرمایه و به نمادهایی اطلاق می شود که در یک روز کاری بیشترین تأثیر را بر روی شاخص می‌گذارند. معمولاً شرکت‌های بزرگ مانند شرکت‌های پتروشیمی و یا بانک‌ها، چون تعداد سهام بسیار زیادی دارند، معاملات انجام شده در آن‌ها تأثیر زیادی روی شاخص می‌گذارد. در یک روز کاری معمولاً اگر این شرکت‌های بزرگ منفی معامله شوند، شاخص نیز منفی شده و اگر مثبت معامله شوند، شاخص نیز مثبت خواهد بود. البته باید به کلمه‌ معمولاً در این جمله دقت نمایید.

۳-شاخص کل

شاخص کل که احتمالاً نام آن را در اخبار و رسانه‌ها زیاد شنیده‌اید، تعریفی از میانگین کل وضعیت بازار بورس ایران است. تمام سودها و زیان‌هایی که تک‌تک نمادهای فعال در بازار ایجاد می نمایند، نمادی با عنوان شاخص بورس را می‌سازند. مثبت بودن این شاخص معمولاً به معنی مثبت بودن اکثریت نمادهای بورس و منفی بودن آن نیز به معنی منفی بودن اکثریت نمادهای بورسی در یک روز کاری می باشد.

تحلیل سهام مشاغل ایران
۴ -تحلیل تکنیکال و بنیادی

تحلیل تکنیکی و تحلیل بنیادی علمی است که توسط آن یک سرمایه‌گذار می‌تواند آینده‌ یک سهم را در بازار بورس پیش‌بینی نماید. در واقع شما اگر به دنبال خرید سهام در بورس هستید، باید مشخص کنید که چه سهمی در آینده مستعد رشد بوده و چه سهمی منفی معامله خواهد شد. این اصلی‌ترین کلید بازار سرمایه است که با استفاده از علم تکنیکال و بنیادی می توان آن را تشخیص داد.

 
0
۲۸ تیر, ۱۳۹۹

می خواهم بلاگر شوم چکار کنم؟

در این مقاله قصد داریم که شما را  با اصطلاحات مهم و کاربردی اینستاگرام آشنا کنیم، نگران نباشید هرچی اصطلاح مربوط به این اپلیکیشن هست در این مقاله براتون  براتون نوشتیم و راه کاره ایی هم برای شما پیشنهاد کردیم پس با مشاغل ایران همراه باشید.

بلاگر کسی است که محتوای متنی و تصویری به اشتراک میگذارد، این دو با یکدیگر تفاوت دارند اما امروزه عموم جامعه هر دوی این کارها را با نام بلاگری می شناسد و هیچ اجباری هم نیست حتماً این دو را از هم جدا کنیم.

     در لغت

بلاگ در لغت:  مخفف وب لاگ ؛ نوعی سایت اینترنتی شخصی که در آن آثار، نقطه نظرها،  تصاویر شخصی یا عمومی صاحب سایت درج شده است .

بلاگر یا بلاگ‌نویس: [ اصطلاح وبلاگ ]به کسی که برای بلاگ مطلب تولید می‌کند بلاگر
(Blogger) می‌گویند. در زبان فارسی از اصطلاح بلاگ‌نویس یا تارنویس یا تارنگارگر به‌جای بلاگر استفاده می‌شود.

بلاگر در اینستاگرام به چه کسی گفته می شود؟

ابتدا لازمه که اصلا بدونیم بلاگر در اینستاگرام به چه کسی گفته می شود و چه ویژگی های دارد.
متاسفانه تصور اشتباهی که درباره بلاگرها وجود دارد اینه که هر کسی که پست زیاد بذاره و فالووراش بالا بره میشه بلاگر
در صورتی که اصلا  اینطور  نیست.

بلاگر کسی است که در زمینه خاصی حرفی برای گفتن دارد، بلاگر ها اغلب افرادی هستند که ارتباط خیلی خوبی با مردم دارند و خیلی سریع می توانند روی دیگران تاثیرگذار باشند، آنها به واسطه دانشی که دارند می توانند دیگران را برای انتخاب های گوناگون متقاعد کنند، یک بلاگر کسی است که محتوا تولید می کند یا به اصطلاح بلاگ می کند این تولید محتوا در راستای هدفی است که بلاگر دنبال می کند. (پس هر بلاگر یک هدفی دارد و در یک زمینه خاص فعالیت می کند(

یک بلاگر واقعی می‌داند که قدرت آن بواسطه توجه مردم افزایش پیدا می کند لذا همواره تلاش میکند که رضایت دنبال کنندگان خود را جلب کند و مردم به او اعتماد کنند، به همین دلیل اکثر بلاگر ها اگر قرار باشد محصول برند خاصی را تبلیغ کنند، به صورت شفاف به نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت آن می پردازند و هیچ گاه بزرگنمایی نمی کنند،  همچنین برندهای که به بلاگر ها رجوع می کنند اغلب برندهای معتبر و موفقی هستند که از رسالت یک بلاگر به خوبی مطلع هستند.

بلاگر در چه زمینه ای کار میکند و چند نوع بلاگر دارم ؟

شاید تا به حال با بلاگرهای مختلفی آشنا شده باشید، اما آیا می دانستید که بلاگر ها انواع مختلفی دارند؟ البته که بلاگر ها می‌توانند در موضوعات مختلف و تخصص های متنوع رشد کنند اما اکثریت بلاگر ها شامل دسته های زیر می شوند.

فشن بلاگر

فشن بلاگر یا (Fashion Blogger) به بلاگرهای گفته می‌شود که در زمینه مد و فشن، لباس و پوشاک و بطور خلاصه در حوزه استایل فعالیت می کنند. فشن بلاگر ها اغلب افرادی هستند که ظاهری زیبا دارند و با تکیه بر دانشی که در زمینه مد و فشن دارند می‌توانند راهنمای مناسبی برای مردم باشند.
هدف فشن بلاگر ها فعالیت در حوزه مد و فشن می‌باشد و گاهاً آموزش های آنها مربوط به انتخاب لباس های مناسب و ست های زیبا است و برندهای مختلف در زمینه مد و فشن اغلب سراغ این دسته از بلاگر ها می روند
.

بیوتی بلاگر

بیوتی بلاگر یا (beauty blogger) به بلاگرهای گفته می شود که در زمینه آرایشی و زیبایی فعالیت می کنند، این دسته از بلاگرها اغلب مخاطبین خانم دارند، اما این بدین دلیل نیست که آقایان مناسب اینکار نباشند و یا نتوانند یک بیوتی بلاگر شوند

هدف بیوتی بلاگر در زمینه لوازم آرایشی، مراقبت از پوست، مو، بدن و هر چیزی که با زیبایی مرتبط باشد، است و اغلب در حوزه معرفی برندهای آرایشی معتبر و وسایل مربوط به زیبایی خلاصه می شوند  .

   بلاگر غذا

بلاگر غذا یا (Food Blogger) به بلاگرهای گفته می شود که در زمینه غذا و خوراک فعالیت می‌کنند، این بلاگرها اغلب به رستوران ها، فست فود ها، طباخی ها و مراجعه می‌کنند و غذاهای مختلف را تست می‌کنند و از تجربیات خود محتوا تهیه می کنند، این افراد اهل رستورانگردی و تجربه مزه های جدید هستند و دنبال کنندگان آنها اغلب کسانی هستند که به غذا علاقمند هستند و تمایل به آشنایی با غذاها و رستوران های مختلف دارند.
                                                                       

هدف بلاگر غذا تولید محتوا در زمینه غذا و معرفی رستوران های مختلف است، لذت غذا خوردن و تجربه های متفاوت نیازی است که درون هر انسانی وجود دارد و این دسته از بلاگر ها انتخاب بسیاری مناسبی برای صاحبین رستوران ها هستند که علاقمند هستند که افراد جدید بیشتری با رستوران آنها آشنا شوند.

البته لازم به ذکر است که بلاگرهای که در زمینه آموزش آشپزی فعالیت می کنند نیز جزء این دسته به حساب می آیند.

   بلاگر سفر و گردشگری

توریست بلاگر یا (travel blogger) به بلاگرهای گفته می شود که در زمینه گردشگری و سفر فعالیت می کنند، اغلب این بلاگرها سفرهای زیادی را تجربه می‌کنند و علاقمندانی که آنهارا دنبال می کنند اغلب افرادی هستند که به شدت علاقمند به گردش و سفر هستند و دوست دارند که جاهای دنج و فرصت های مناسب گردشگری را استفاده کنند.
                        

هدف توریست بلاگر ها تولید محتوا در زمینه سفر و گردشگری است آنها اهل اشتراک هیجان و اشتراک حس آرامش هستند، اغلب آژانس های گردشگری برند در این زمینه علاقمند هستند تا با یک بلاگر در این زمینه فعالیت کنند و یا تورهای گردشگری را بدین فرصت تبلیغ کنند و بازار بیشتری را تصرف کنند.

بلاگر خودرو
این نوع بلاگر ها در زمینه خودرو های سبک و سنگین فعالیت می کنند، برای مثال یک بلاگر خودرو می تواند به نقاط قوت و ضعف انواع خودرو بپردازند یا اینکه یک تعمیرکار خوب باشد که در این زمینه آموزش می دهد و بلاگر های خودرو اغلب مورد توجه سازندگان خودرو و نمایندگی های آنها قرار میگیرند.

بلاگر دکوراسیون
این دسته از بلاگر ها در زمینه استایل داخلی و دکوراسیون فعالیت می کنند و ممکن است تیم اجرایی داشته باشند و یا با شرکت های مختلف همکاری داشته باشند.

بلاگر طنز
این دسته از بلاگرها در سالهای گذشته بسیار درخشیدند و چون ویدیوهای طنز مخاطب زیادی دارد طبیعتاً افراد بیشتری هم در این حوزه ورود کردند، این افراد دارای مهارت طنزپردازی هستند و می توانند سوژه های مختلف را پرورش دهند و به یک موضوع خنده دار تبدیل کنند. این دسته از اینفلوئنسر ها مورد توجه هر کسب و کاری می تواند باشد اما اکثراً کسب و کارهای این دسته از بلاگرها را برای هدف تبلیغاتی خود برمیگزینند که مخاطبان آنها عموم مردم هستند، مانند فروشگاه های اینترنتی، ساعت فروشی ها، طلافروشی ها، آرایشگرها و

                       

بلاگر گیمر
بلاگر های گیمر کسانی هستند که عاشق Game های کامپیوتری و یا کنسول های خاصی هستند، این افراد به واسطه مهارتی که در بازی دارند، می توانند آموزشی برای دیگران باشند و در عین حال مناسب شرکت های بازی سازی، یا فروش کنسول هستند.

بلاگر اقتصادی
بلاگر اقتصادی کسی است که در حوزه های مختلف اقتصادی و یا کسب و کار فعالیت می کند و اغلب مخاطبان آنها کسانی هستند که به چالش های اقتصادی و یا مالی دارند، بلاگر های اقتصادی جامعه مخاطبین محدودی دارند اما می توانند بسیار هدف مناسبی برای شرکت های همکار در این زمینه باشند.

آشنایی با اصطلاحات رایج در این زمینه

اینفلوئنسر Influencer : به کسی که از بین مردم تاثیرگذار باشد را اینفلوئسر میدانیم، اینفلوئنسر در لغت به معنی (تاثیرگذار) می‌باشد. یک اینفلوئنسر در اینستاگرام می تواند یک بازیگر مشهور باشد یا یک خواننده مطرح و یا یک طنزپرداز پرمخاطب و

اینفلوئنسر مارکتینگ:  نوعی روش بازاریابی می باشد که در این روش برای بازاریابی و معرفی محصول به جامعه مخاطبین از اینفلوئنسر ها کمک گرفته می شود
.

تولید محتوا:  به ساخت محتوا که شامل محتوای متنی، تصویری یا صوتی می باشد می گویند، تولید محتوا توسط بلاگر با هدف خاصی صورت می پذیرد.

ویدیو مارکتینگ:  مدلی از تولید محتوا تصویری میباشد که بلاگر در این روش به ساخت یک ویدیو میپردازد.

اصطلاح وایرال:  کلمه وایرال در لغت به معنای ویروس است، اما در اینستاگرام به محتوای که جذابیت بسیار بالای دارد و به سرعت پخش می شود و به قولی بین کاربران دست به دست می شود، وایرال گفته می شود. (محتوای وایرال مانند یک ویروس به سرعت توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود).

 

ویژگی های یک بلاگر موفق در اینستاگرام !

شاید در نگاه اول کار یک بلاگر بسیار ساده به نظر بیاد اما بد نیست که با بعضی از ویژگی های یک بلاگر موفق آشنا شویم.

اعتماد به نفس
صورتی دلنشین و تاثیر پذیر
فن بیان عالی
دارای صدای مناسب
قابلیت متقاعد کردن دیگران
خلاق
فعال
 
ماجرا جو
مهارت اجتماعی بالا
ایده پرداز
دارای روابط اجتماعی
متخصص در یک زمینه یا حتی چند زمینه مختلف
آشنایی با عکسبرداری و فیلمبرداری و میکس و ترکیب ویدیو
مسلط به تولید  محتوا
و

به برخی از موارد و ویژگی های مهم یک بلاگر موفق در اینستاگرام پرداختیم،  شاید بلاگری کاری آسان به نظر برسد اما اصلا اینطور نیست، مهم تر از هرچیزی شما باید به اینکار علاقه داشته باشید نه یک حس زودگذر و یا برای تجربه مدت زمان کوتاهی اینکار را انجام دهید.

در بالا برخی از موارد مانند زیبایی چهره چیزی هست که تا حد زیادی دست ما نیست، اما اکثریت موارد دست ماست که آنها را تقویت کنیم، مانند فن بیان، روابط اجتماعی بالا، خلاقیت، تسلط بر انواع تولید محتوا و پس اگر پیش فرض های اولیه را دارید می توانید روی سایر موارد نیز کار کنید تا به یک بلاگر حرفه ای تبدیل شوید.

 

مسیر بلاگر شدن در اینستاگرام

اما شاید خیلی از شما که در حال خواندن این مقاله هستید، علاقمند هستید که در اینستاگرام بلاگری کنید و یا برای شما سوال است که مسیر بلاگر شدن در اینستاگرام چگونه است؟ یا اگر ما قصد داشته باشیم که به یک بلاگر در اینستاگرام تبدیل شویم باید چیکار کنیم یا قدم اول ما چیست؟ در ادامه توضیحاتی در این باره می‌دهیم و یک مسیر برای بلاگر شدن به شما معرفی می‌کنیم.

تا اینجا متوجه شدیم که بلاگر باید تولید محتوا کند، و بلاگری که در اینستاگرام تولید محتوا می‌کند باید اصول این شبکه اجتماعی را هم بشناسد اما در کل چند قدم خیلی ساده برای شروع مسیر بلاگری به شما معرفی میکنیم.

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

اگر بخواهم خیلی خلاصه و سریع به مسیر بلاگر شدن اشاره کنم، این چند قدم را پیشنهاد می‌کنم.

اولین قدم: ابتدا حوزه کاری خودتان را انتخاب کنید،  قرار است در چه حوزه ای فعالیت کنید؟ لطفاً کلی نگید، دقیق بگین. مثلاً لایف استایل، فودبلاگر، بلاگر آشپز، بلاگر خانه دار، بلاگر تکنولوژی، بلاگر تخصصی، بلاگر گیم، بلاگر روانشناس، بلاگر کسب و کار و

دومین قدم : در قدم دوم پروفایل خودتون رو تکمیل کنید. (استفاده از نام حقیقی یا نام مستعار و انتخاب نام کاربری مناسب و روان)

سومین قدم:  شروع به تولید محتوا و پرداختن به سوژه های جذاب و مهم در حوزه کاری خود کنید، باید توجه مخاطبین رو به خودتون جلب کنید و نشون بدید که شما یه بلاگر حرفه ای در فلان زمینه تخصصی هستید، تولید محتوا اصول و تکنیک های مربوط به خودش رو داره و اگر خیلی خلاصه بخواهم بگم، سعی کنید خودتون باشید، کاملاً واقعی و دلسوز، با صداقت به راهنمایی مخاطبان خود بیاین و تجربیات خودتون رو در قالب های مختلف محتوایی مثل: ویدئو، متن ، تصویر ، صوت و به اشتراک بگذارید.

پبشنهاد من به شما اینه که اگر واقعاً مصمم به انجام اینکار هستید پس براش وقت بذارید و آموزش ببینید (کجا؟ حالا میگم)

ترس های رایج در بلاگری

اما طی صحبت های زیادی که با افراد علاقمند به بلاگری و بلاگر شدن داشتم، متوجه یه سری ترس های خیلی رایج بین همه اونها شدم که شاید این موارد رایج ترس ها و نگرانی های شما هم باشد، پس در ادامه به برخی از اونها می‌پردازم:

تعداد بلاگرها خیلی زیاد شده ما شانسی داریم؟

این سوال بسیار پرتکراری است که از ما پرسیده می‌شود، آیا بین این همه بلاگر حرفه ای آیا ما شانسی برای دیده شدن داریم؟ واقع بینانه بگیم بله تعداد بلاگر ها هر روز بیشتر میشه، اما شما کاری رو سراغ دارین که درون اون رقابتی وجود نداشته باشه؟ رقابت بخشی از زندگی ما انسانها بوده و هست، مسئله اینه که باید بدونید بازار به اندازه کافی بزرگ هست که همه داخل اون جا بشن، فقط بحث اینه که شما خودتون رو چقدر باور دارید، چقدر اعتماد به نفس اینکارو داشته باشید و واقعاً چقدر عاشق این کار هستید؟ چون مثل هر کاری سختی های خاص خودش رو داره اما سخت تر از کار توی معدن که نیست، هست؟ ما چند میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام داریم؟ چیزی بیش از 30 میلیون، اما بهترین و محبوب ترین بلاگری که میشناسید چه تعداد فالوور در اینستاگرام داره؟ یک میلیون؟ دو میلیون یا آخرش چقدر؟ مسئله اینه که آدم ها سلیقه های متفاوتی دارند و هر کسی که شروع کنه میتونه طرفدارا و هواداری مخصوص به خودش رو پیدا کنه، فقط به شرط اینکه اصول کار رو بلد باشه

امکان اینکه ویدیو از خودم بذارم رو ندارم!

این سوال هم بسیار پر تکرار بوده و هنوز هم هست که خیلی از دوستان میگن، ما امکان اینکه ویدیو از خودمون بذاریم رو نداریم، اول از همه بگم که ویدیو تاثیرگذار ترین نوع محتواست و بدون شک تعامل خیلی بیشتری رو میتونه از مخاطب بگیره و حتی باعث میشه که شما یک ارتباط زنده و واقعی تر با مخاطب خودتون داشته باشید در نتیجه تعامل بیشتری هم میگیرید و خیلی زودتر با شما و اخلاقیات شما ارتباط برقرار میکنن، پس بدون انکار بگم که ویدیو در بلاگ شما خیلی تاثیر گذار است. اما روش های دیگری هم برای تولید محتوا وجود داره، مثل ساخت محتوا آموزشی، پست های تصویری و متنی، محتوای صوتی و که بلاگر ها متکی فقط به ویدیو نیستن بلکه مهم تولید محتواست که انواع مختلفی هم داره.

و درآخر متشکرم که با این مقاله همراه مشاغل ایران بودید و امیدوارم که اطلاعات ارزشمندی را بدست آورده باشید.

 

0
۲۴ تیر, ۱۳۹۹

آدرس و تلفن مراکز مخابرات تهران


مخابرات مشاغل ایران

نام مراکز مخابراتی تهران تلفن مراکز مخابراتی تهران آدرس مراکز مخابراتی تهران
اداره کل منطقه ۲ 22621122 -22621133 تهران ، خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، روبروی پارک صبا، خیابان شهید یزدان‌پناه، پلاک ۵۸
اداره کل منطقه ۳ 33331111 -33334444 تهران ، خیابان پیروزی، سه‌راه سلیمانیه، خیابان بیمارستان فجر، پلاک ۲
اداره کل منطقه ۴ 44311111 -44311112 -44311113 - تهران ، خیابان آیت‌الله کاشانی، نرسیده به شهر زیبا، ضلع شمالی پارک کودک
اداره کل منطقه ۵ 55601111 تهران ، خیابان پانزده خرداد غربی، روبروی درخونگاه
اداره کل منطقه ۶ 66418888 -66419999 تهران ، خیابان ولیعصر، خیابان نوفل لوشاتو، روبروی کلینیک حیدری، پلاک ۸۵
اداره کل منطقه ۷ 77901111 -77921111 تهران ، میدان نبوت، خیابان جانبازان شرقی، نبش خیابان برادران مصطفوی (لادن)
اداره کل منطقه ۸ 88831111 - 88303333 تهران ، خیابان طالقانی، نرسیده به بهار، روبروی بیمارستان ۵۰۲ ارتش
شهید باهنر 22001600 - 22623312 تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از دولت (کلاهدوز)، بالاتر از سینما فرهنگ
استقلال 22662215 - 22662218 تهران ، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک‌وی، خیابان استقلال
پاسداران 22778752 - 22778761 تهران ، خیابان پاسداران، بهستان هشتم
جماران 26114080 تهران ، پاسداران - سه راه اقدسیه - مرکز مخابرات جماران
شهید تندگویان 26319978 - 26319973 تهران ، بزرگراه رسالت - خ استادحسن بنا شمالی ، روبروی ندارایانه
شهید جعفری 22401111 تهران ، خیابان ولنجک، نبش خیابان هفدهم
شهید دستغیب 22756850 - 22756851 تهران ، میدان قدس - اول دربند - نبش کوچه نخشب
شهید قدوسی 22221330 - 22222864 تهران ، خ ظفر نبش خ نفت شمالی روبروی بانک ملی
شهید غریبی 22696155 تهران ، بزرگراه آیت ا... صدر - قیطریه شمالی بلوار صبا نبش کوچه کتابی
سلمان فارسی 22142170 - 22142178 تهران ، سعادت آباد بین میدان کاج و قیصر امین پور
شهید محلاتی 22469040 تهران ، مینی سیتی - بزرگراه ارتش شهرک شهید محلاتی خ توحید مرکز مخابرات شهید محلاتی
شهید مفتح 22893905 تهران ، اول خیابان پاسداران نرسیده به سه راه ضرابخانه - کوچه کوکب - مرکز مخابرات شهید مفتح
شهید لطیفی 22980074 - 22980034 تهران ، لویزان -خ شعبانلو - روبروی پارک سخندان - جنب کوچه نسترن
شهدای لواسان 26549550 تهران ، لواسان کوچک میدان امام خمینی (ره)
لواسان بزرگ 26543420 تهران ، کم ظرفیت روستای لواسان بزرگ
ابوذر 66694444 - 66634444 تهران ، سه‌راه آذری، خیابان شمشیری
اشرفی اصفهانی  33079703 -33079702 تهران ، خیابان پیروزی، انتهای خیابان نبرد، روبروی مسجد شهید بهشتی
اکبری 77796200 تهران ، تهرانپارس، خیابان جشنواره، خیابان امین زهدی، کوچه ملکی
الغدیر 33696950 تهران ، میدان خراسان، خیابان خاوران، نبش کوچه مینایی
امامت 77425190 - 77436060 تهران ، خیابان سی‌متری نیرو هوایی، ایستگاه سنگکی، نبش فرعی 6/33
آزادگان 88170012 - 88547989 - 88531041 تهران ، خیابان بهشتی، میدان تختی، ابتدای خیابان صابونچی، کوچه ادایی
آل اسحاق 77009712 تهران ، حکیمیه، بلوار بهار، خیابان معراج
اندیشه 1 65522424 تهران ، اندیشه 1 - ابتدای خ هشتم شرقی
اندیشه 2 65542424 تهران ، اندیشه 2 - بلوار نیلوفر - بلوار ارکیده
اندیشه 3 65553333 تهران ، اندیشه 3 - روبروی شهرداری
اندیشه 4 و 5 65348141 تهران ، اندیشه 4 - حد فاصل میدان شهدای گمنام و میدان خلیج فارس
مرکز مخابرات حافظ 66759504 تهران ، خ- جمهوری- تقاطع حافظ - روبروی ساختمان بورس کوجه سیمی
شهریار 65224141 تهران ، شهریار خ ولی عصر (عج) خ ش بهشتی اداره مخابرات شهدای شهریار
آیت 77282810 - 77827000 تهران ، وحیدیه، میدان تسلیحات
آیت‌الله کاشانی 44072609 تهران ، بلوار آیت‌الله کاشانی، بلوارفردوس، خیابان سلیمی جهرمی
بخششی 66254747 -66277200 - 66277600 تهران ، بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج)، بلوار خلیج فارس، خیابان بهشتی
باکری 33200039 تهران ، بزرگراه بسیج، سه‌ راه تختی، بلوار هجرت، بالاتر از میدان باکری، خیابان صفوی
بعثت 55092222 - 55333030 - 55333427 تهران ، بزرگراه بعثت، جنب ترمینال جنوب
بهشتی 88408020 -88458020 -88477600 تهران ، خیابان قدوسی، نبش خیابان امجدی منش
پیام نور 44482024 تهران ، جنت آباد، ۳۵ متری گلستان، ایران زمین جنوبی، خیابان حیدری مقدم
پیروزی 33253001 - 33253002 تهران ، خیابان پیروزی، سه‌راه سلیمانیه، خیابان بیمارستان فجر
توحید 66420909 - 66428010 تهران ، خیابان آزادی، خیابان اسکندری شمالی، انتهای کوچه خازنی
توکلی 44569096 تهران ، تهرانسر، بلوار لاله، خیابان قباد شمالی
ثابت قدم 44909011 تهران ، کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج (شهید لشکری)، شهرک دانشگاه
چمران 66503245 - 66519999 - 66524363 تهران ، ستارخان، خیابان یکم دریان نو، روبروی پاساژ مفید
حق شناس 44712014 تهران ، شهرک راه آهن، بلوار امیرکبیر، بلوار کاج، خیابان بنفشه هفت
حکمت شعار 77181806 تهران ، خیابان فرجام، خیابان چهل و یکم
خوشقدم 55883381 -55883387 - 55883398 تهران ، خیابان شکوفه، خیابان ورزش، جنب خیابان انقلاب
دانشگاه 66491313 تهران ، خیابان ولیعصر، چهارراه امیراکرم، خیابان لبافی نژاد، جنب بانک کشاورزی
درزی 33608060 تهران ، کیانشهر، میدان امام رضا
دیالمه 33514779 تهران ، خیابان ری، نبش کوچه اربابی
رجایی 88931002 - 88906114 - 88928401 تهران ، خیابان زرتشت، ابتدای خیابان حافظ، خیابان رحمتی، نبش خیابان گلابی
رمضانی 55462007 - 55643377 تهران ، میدان رازی، خیابان ایروانی
زارعی 44105050 تهران ، خیابان آیت‌الله کاشانی، بلوار تعاون، بلوار فرساد، خیابان نوروزی
مالک اشتر 66843333 تهران ، خیابان امام خمینی، بین خیابان کارون و خیابان قصرالدشت
سیزده آبان 55539981 - 55539982 - 55539983 تهران ، خیابان شهید رجایی، خیابان ستاره، شهرک وصال
سعادتمند 44214849 تهران ، بلوار مرزداران، زیر پل یادگار امام، خیابان ابراهیمی، روبروی برج تجاری الوند
سیدالشهدا 55171702 -55171709-55171706 تهران ، خیابان قزوین، دوراهی قپان، خیابان قاسم فرهنگ
شهدای چیتگر 44196911 تهران ، کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج، چیتگر شمالی، خیابان جهاد، خیابان بدر
شهدای هفتم تیر 88310551 - 88310552 تهران ، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، کوچه تور، تقاطع گیتی
شهدای گمنام 77081005 تهران ، تهرانپارس، خیابان توحید، کوچه چهارم شرقی
شهدای وردآورد 44982727 تهران ، جاده مخصوص کرج، وردآورد، خیابان شصت و هشتم
صالح طبری 44632060 -44632080 تهران ، شهرک اکباتان، خیابان نفیسی، سه‌راه مخابرات
عربسرخی 33776251 تهران ، فلکه اول دولت آباد، خیابان علی نواز، نرسیده به صفائیه
غریبی 26114080 تهران ، بلوار قیطریه، نبش کوچه کتابی
شیخ فضل‌الله نوری 88219100 -88219102 تهران ، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی، جنب آتش نشانی
قدس 88015015 -88015016 -88010133 تهران ، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، روبروی کوچه چهاردهم، جنب کوی دانشگاه
کرمی 66315030 تهران ، شهرک ولیعصر، خیابان برادران بهرامی، خیابان کاکلی
عاطف 77702024 تهران ، بالاتر از فلکه دوم تهرانپارس، نبش خیابان ۱۷۶ غربی
کلانتری 88799030 -88885033 -88887715 تهران ، خیابان گاندی، نبش کوچه هفدهم
فرد اسدی 66006090 -66042227 -66042228 تهران ، خیابان آزادی، نرسیده به خیابان استاد معین، جنـب شهرداری منطقه ۹
قندی 55611414 - 55589957 -55589962 تهران ، خیابان خیام شمالی، بالاتر از میدان محمدیه
محسنیان 66787833 تهران ، بزرگراه فتح، انتهای خیابان شهدای صنایع فلزی، روبروی کارخانه آسفالت سازی
مدنی 88999700 -88990024 تهران ، خیابان ولیعصر، خیابان زرتشت، پشت بیمارستان مهر، نبش خیابان ۱۴ (برادران غفاری)
مطهری 88706913 -88706915 تهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان مطهری، جنب بیمارستان هاجر
مهدیه 55390019 -55393370 تهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از مهدیه تهران
ملت 33978407 تهران ، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان
مشهدی مهدی 33482083 تهران ، میدان بسیج، بزرگراه امام رضا، پایین‌تر از میدان آقانور، روبروی مسجد سیدالشهدا
نبوی 33411090 تهران ، جاده ورامین، سه‌راه تقی آباد، جنب کارخانه مارگارین
منتظری 55931700 - 55961901 تهران ، شهر ری، خیابان قم، ابتدای خیابان شهید غیبی
نبوت 77948300 تهران ، نارمک، خیابان آیت، نبش ۴۶ متری شرقی (ثانی)
نظری 77592600 تهران ، خیابان شهید مدنی (نظام آباد)، روبروی خیابان فتحنایی (ایستگاه کهن)
یزدان پناه 44850014 تهران ، انتهای اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان مخابرات
نهری 88077572 - 88372737 تهران ، شهرک غرب، خیابان هرمزان، بین کوچه پنجم و هفتم
نصرالهی 88272744 تهران ، بزرگراه جلال آل‌احمد، جنب آتش نشانی، خیابان ناظریان قمی
ولیعصر 77500751 - 77650000 - 77682810 تهران ، میدان سپاه، خیابان خواجه نصیر، نبش خیابان اجاره دار
هجرت 33646342 تهران ، افسریه، پانزده متری اول، خیابان هفدهم (عنابستانی)
نواب صفوی 55425010 -55425020 تهران ، میدان قزوین، خیابان قزوین، روبروی دخانیات


0
۲۳ تیر, ۱۳۹۹

پیش شماره کشورهای مختلف جهان


کاربران مشاغل ایران می توانند در این مقاله
پیش شماره کشورهای مختلف جهان را مشاهده کنند.

پیش کد کشورهای مختلف در مشاغل ایران

                                                                                     پیش شماره کشورها
نام کشور کد نام کشور کد
سنگال ۲۲۱ آذربایجان ۹۹۴
سوئد ۴۶ آرژانتین ۵۴
سوئیس ۴۱ آفریقای جنوبی ۲۷
سودان ۲۴۹ آفریقای مرکزی ۲۳۶
سورینام ۵۹۷ آلبانی ۳۵۵
سوریه ۹۶۳ آلمان ۴۹
سومالی ۲۵۲ آمریکا ۱
سیشل ۱۴۸ آنگولا ۲۴۴
شیلی ۵۶ اتریش ۴۳
صربستان و مونته نگرو ۳۸۱ اتیوپی ۲۵۱
عربستان ۹۶۶  
عراق ۹۶۴ اردن ۹۶۲
عمان ۹۶۸ ارمنستان ۳۷۴
غنا ۲۳۳ اروگوئه ۵۹۸
فرانسه ۳۳ اریتره ۲۹۱
فنلاند ۳۵۸ ازبکستان ۷۳۷۱
فیجی ۶۷۹ اسپانیا ۳۴
فیلیپین ۶۳ استرالیا ۶۱
قبرس ۳۵۷ استونی ۳۷۲
قرقیزستان ۷۳۳۱ اطریش ۴۳
قطر ۹۷۴ افغانستان ۹۳
کامبوج ۸۵۵ الجزایر ۲۱۳
کامرون ۲۳۷ السالوادور ۵۰۳
کانادا ۱ امارات ۹۷۱
کره جنوبی ۸۲ اندونزی ۶۲
کره شمالی ۸۵۰ انگلستان ۴۴
کرواسی ۳۸۵ اوگاندا ۲۵
کاستاریکا ۵۰۶ اوکراین ۳۸۰
کلمبیا ۵۷ ایتالیا ۳۹
کنگو ۲۴۲ ایران ۹۸
کنیا ۲۵۴ ایرلند ۳۵۳
کوبا ۵۳ اکوادور ۵۹۳
کومور ۲۶۹ ایسلند ۳۵۴
کویت ۹۶۵ باربادوس ۱۸۰۹۴
گابون ۲۴۱ باهاما ۱۸۰۹۳
گامبیا ۲۲۰ بحرین ۹۷۳
گرجستان ۹۵۵ برزیل ۵۵
گرنادا ۱۴۷۳ بروئنی ۶۷۳
گواتمالا ۵۰۲ بلژیک ۳۲
گوام ۶۷۱ بلغارستان ۳۵۹
گینه ۲۲۴ بنگلادش ۸۸۰
گینه استوایی ۲۴۰ بنین ۲۲۹
گینه بیسائو ۲۴۵ بوتان ۲۶۷
لائوس ۸۵۶ بوسنی و هرزگوین ۳۸۷
لبنان ۹۶۱ بولیوی ۵۹۱
لسوتو ۲۶۶ پاراگوئه ۵۹۵
لهستان ۴۸ پاناما ۵۰۷
لوکزامبورگ ۳۵۲ پاکستان ۹۲
لیبریا ۲۳۱ پرتغال ۳۵۱
لیبی ۲۱۸ پرو ۵۱
مالاوی ۲۶۵ پنال ۹۵
مالت ۳۵۶ تاجیکستان ۹۹۲
مالدیو ۹۶۰ تانزانیا ۲۵۵
مالزی ۶۰ تایلند ۶۶
مالی ۲۲۳ تایوان ۸۸۶
مجارستان ۳۶ ترینیداد ۱۸۶۸
مراکش ۲۱۲ ترکمنستان ۷۳۶۳
مصر ۲۰ ترکیه ۹۰
مغولستان ۹۷۶ تونس ۲۱۶
مقدونیه ۳۸۹ تونگا ۶۷۶
موریتانی ۲۲۲ جامائیکا ۱۸۰۹۹
موریس ۲۳۰ جزایر قناری ۳۵۹
موزامبیک ۲۵۸ جزایرمارشال ۶۹۲
میانمار ۹۵ چاد ۲۳۷
مکزیک ۵۲ چین ۸۶
نائورا ۶۷۴ چک ۴۲
نامیبیا ۲۶۴ دانمارک ۴۵
نپال ۹۷۷ دومینیکا ۱۷۶۷
نروژ ۴۷ دومینیکن ۱۸۰۹ , ۱۸۲۹ , ۱۸۴۹
نگارا پرونئی دارالسلام ۲۶۷ رو آندا ۲۵۰
نیجر ۲۲۷ روسیه ۷۰۹۵
نیکاراگوئه ۵۰۵ رومانی ۴۰
هائی تی ۵۰۹ زئیر ۲۴۳
هلند ۳۱ زامبیا ۲۶۰
هند ۹۱ زلاند نو ۶۴
هندوراس ۵۰۴ زیمبابوه ۲۶۳
هنگ کنگ ۷۵۲ ژاپن ۸۱
واتیکان ۳۹ ساحل عاج ۲۲۵
ونزوئلا ۵۸ ساموآ آمریکا ۶۸۴
ویتنام ۸۴ ساموا غربی ۶۸۵
یمن جنوبی ۹۶۹ سریلانکا ۹۴
یمن شمالی ۹۶۷ سنت لوسیا ۱۷۵۸
یوگسلاوی ۳۸۱ سنت وینسنت ۱۷۸۴
یونان ۳۰ سنت کیتس ۱۸۶۹
بلاروس ۳۷۵ سنگاپور ۶۵


0
۲۲ تیر, ۱۳۹۹

پیش کد شماره تلفن شهرهای مختلف ایران


پیش شماره شهرهای مختلف


در این مقاله از سایت مشاغل ایران سعی ما بر این بوده است که کد تمام شهرها ی موجود را پوشش دهیم، اگر شهری هست که در لیست ذکر نشده است، مثل همیشه می‌توانید در قسمت نظرات سایت به ما اطلاع دهید تا به لیست بالا اضافه نماییم و آن را برای سایرین کامل‌تر بسازید.

شماره  نام استان  کد 
1  تهران  021
2 البرز 026
 3 قم  025
4 مرکزی  086
 5 زنجان 024
6 سمنان  023
7 همدان 081
8 قزوین 028
9 اصفهان 031
10 آذربایجان غربی 044
11 مازندران 011
12 کهگیلویه و بویراحمد 074
13 کرمانشاه 083
14 خراسان رضوی 051
15 اردبیل 045
16 گلستان 017
17 آذربایجان شرقی 041
18 سیستان و بلوچستان 054
19 کردستان 087
20 فارس 071
21 لرستان 066
22 کرمان 034
23 خراسان جنوبی 056
24 گیلان 013
25 بوشهر 077
26 هرمزگان 076
27 خوزستان 061
28 چهار محال و بختیاری 038
29 خراسان شمالی 058
30 یزد 035
31 ایلام 0840
۱۸ تیر, ۱۳۹۹

کدهای USSD

سایت مشاغل ایران افتخار دارد تا جامع ترین راهنمای کد های USSD  را در این مقاله برای شما ارائه نماید.
 کد ussd چیست؟

عبارت کدهای USSD برگرفته از Unstructured Supplementary Service Data به معنای ارسال پیام از طریق کدهای دستوری ستاره مربعی، یک روش ارسال پیام در شبکه GSM می‌باشد. این روش بر مبنای تعامل با سرور اپراتورهای موبایل استوار می‌باشد.

در این روش داده‌های ارسالی به سرور، بدون هیچ ذخیره سازی‌ای، پاسخ داده می‌شوند. به این روش اصطلاحاً Session- Based  می‌گویند، بدین معنی که بلافاصله پس از دریافت یک درخواست کدهای USSD از موبایل مخاطبین، یک ناحیه کاری توسط سرور برای درخواست رسیده؛ ایجاد می‌گردد و نرم افزار شروع به برقراری ارتباط با موبایل مخاطب می‌نماید.

این روش بر مبنای منو بندی (Menu Based) می‌باشد. مشتری با شماره‌گیری کدهای یو اس اس دی برای مثال (#4444*)، درخواست خود را به شبکه ارسال می‌کند و پس از آن گزینه‌های منوی تنظیم شده بر روی کدهای یو اس اس دی به مشتری نمایش داده خواهد شد.

درنهایت مشتری مجددا با ارسال شماره منوی مورد نظر، درخواست خود به سرور ارسال‌ می‌کند. سرور با دریافت شماره منو و با استفاده از ناحیه کاری ایجاد شده مراحل درخواست مشتری را به سمت مربوطه هدایت می‌نماید.

کاربرد کدهای دستوری USSD

در ایران، کدهای USSD یکی از روش‌های پرکاربرد برای مواردی چون خرید بسته اینترنتی و شارژ، اطلاع از میزان شارژ و پرداخت قبوض است؛ اما این کدها تنها مختص به شرکت‌های مخابراتی نیستند! بسیاری از شرکت‌ها و موسسات دیگر کشور نیز کد USSD مخصوص به خود را دارند و خدمات بسیار متنوعی را در دسترس قرار می‌دهند. به عنوان نمونه با کدهای USSD بانک‌ها می‌توانید به خدماتی چون اعلام موجودی، انتقال وجه و  پرداخت کمک‌های خیریه دسترسی داشته باشید.

شما همچنین برای فروش خدمات خود به مشتریان، می‌توانید یک فروشگاه USSD تاسیس کنید. هر فروشگاه USSD ، کد اختصاصی خود را دارد. به عنوان نمونه اگر یک کد USSD را برای خود انتخاب و خریداری کنید و از طریق آن شارژ ارائه دهید، با هر شارژی که مشتریان از طریق کد شما خریداری می‌کنند، مبلغی به عنوان سود به حساب شما واریز می‌شود.


 کدهای USSD بانک ها


بانک انصار763#*
بانک پاسارگاد720#*
بانک رفاه کارگران713#*
بانک سامان724#*
بانک سپه789#*
بانک صادرات719#*
بانک صنعت و معدن711#*
بانک کشاورزی730#*
بانک مسکن737#*
بانک ملت712#*
بانک ملی717#*
کدهای دستوری ضروری ولازم


مشاهده فهرست خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرو110#*
سامانه خدمات شهرداری تهران137#*
کمک نقدی به برنامه جهانی غذا365#*724*
کمک به موسسه محک2#*7*733*
بررسی وضعیت و استعلام یارانه حمایتی6369#*
اپلیکیشن آپ733#*
جیرینگ123#*

کدهای USSD جهت خرید شارژ موبایل و اینترنت برای ایرانسل، همراه اول و رایتل


سامان کیش (SEP) ۷۲۴#*
آسان پرداخت پرشین ۷۳۳#*
فناپ ۷۲۰#*
تهران اینترنت ۷۸۰#*
رایانمهر ۷۸۹#*
فناوری جهانی پارس ۷۷۰#*
خانه همراه پاسارگاد ۷۳۰#*
مبنا کارت آریا ۷۷۰#


کدهای دستوری USSD همراه اول

شارژ خطوط اعتباری#شماره رمز شارژ#*140*سامانه جامع خدمات اینترنت همراه100#*
اطلاع از اعتبار باقیمانده11#*140*استعلام بسته‌های فعلی1#*100*
جیرینگ123#*بسته‌های سی روزه2#*100*
 سامانه جامع درگاه پرداخت همراه اول10#*بسته‌های کوتاه مدت3#*100*
خدمات پرداخت1#*10*بسته‌های بلندمدت4#*100*
خدمات پرداخت مشترکین دائمی11#*10*ترکیبی5#*100*
خدمات پرداخت مشترکین اعتباری12#*10*ویژه6#*100*
خدمات اصلی2#*10*مکالمه همراهی1#*1000*
خدمات غیرحضوری21#*10*اینترنت ویژه2#*1000*
آوای انتظار22#*10*خوشامد 10003#*1000*
اینترنت23#*10*پیامک همراهی4#*1000*
خدمات مکالمه24#*10*راهنما9#*1000*
خدمات مبتنی بر محتوا25#*10*شارژ1#*1*
چتر اضطراری26#*10*قبض2#*1*
طرح‌های تشویقی27#*10*جایزه3#*1*
بسته‌های نوترینو32#*10*اپلیکیشن4#*1*
بسته‌های مکالمه33#*10*اینترنت5#*1*
بسته‌های آوا و نما34#*10*رومینگ6#*1*
بسته‌های قیمتی35#*10*نیکوکاری7#*1*
طرح‌های مناسبتی4#*10*قطع دریافت پیامک تبلیغاتی8999#*
هدیه تولد41#*10*سامانه خدمات محتوایی800#*
هدیه پرداخت بدهی42#*10*مشاهده خدمات محتوایی فعال1#*800*
جشنواره جمعه‌های رویایی43#*10*قطع تبلیغات3#*9*800*


کد های دستوری ایرانسل


منوی اصلی555#*درخواست تنظیمات اینترنت همراه2#*4*555*
خرید بسته‌های اینترنت5#*555*منوی تغییر طرح تعرفه (دائمی)3#*555*
اطلاع از باقیمانده بسته اینترنت همراه4#*1*555*شارژ مجدد (اعتباری)#شماره رمز*141*
منوی اطلاعات حساب1#*555*پرداخت صورتحساب دائمی از طریق کارت شارژ#شماره رمز*130*
بسته ترکیبی من (اعتباری)5#*5*555*شارژ شگفت‌انگیز#شماره رمز 12 رقمی*144*
استعلام مانده حساب2#*1*555*سرویس خط به خط#شماره مقصد*مبلغ به ریال*رمز*141*
طرح تعرفه فعلی (دائمی)8#*3*555*منوی تغییر طرح تعرفه3#*555*
منوی تغییر زبان3#*4*555*طرح تعرفه اعتباری4#*3*555*
تغییر زبان به فارسی1#*3*4*555*انتقال از اعتباری به دائمی9#*1*555*
تغییر زبان به انگلیسی2#*3*4*555*طرح تعرفه تشویقی3#*555*
منوی خدمات پیام‌گیر و بازیابی تماس ناموفق5#*4*555*طرح تعرفه فعلی8#*3*555*
فعال‌سازی پیام‌گیری صوتی1#*5*4*555*دوره باقیمانده از طرح تعرفه تشویقی9#*3*555*
فعال‌سازی بازیابی تماس‌های ناموفق2#*5*4*555*درخواست تنظیمات MMS1#*4*555*
حذف تمامی خدمات پیام‌گیر3#*5*4*555*اعلام بازگشت به شبکه (اعتباری)#شماره مورد نظر*130*
طرح‌های تشویقی27#*10*جایزه3#*1*
بسته‌های نوترینو32#*10*اپلیکیشن4#*1*
بسته‌های مکالمه33#*10*اینترنت5#*1*
بسته‌های آوا و نما34#*10*رومینگ6#*1*
بسته‌های قیمتی35#*10*نیکوکاری7#*1*
طرح‌های مناسبتی4#*10*قطع دریافت پیامک تبلیغاتی8999#*
هدیه تولد41#*10*سامانه خدمات محتوایی800#*
هدیه پرداخت بدهی42#*10*مشاهده خدمات محتوایی فعال1#*800*
جشنواره جمعه‌های رویایی43#*10*قطع تبلیغات3#*9*800*
کدهای رایتلسرویس‌ها (فعال‌سازی/غیر فعال‌سازی و تنظیمات۱۳۰#*
سرویس‌های دوستان و خانواده، تماس‌های از دست رفته و گزارش تماس)
فعال‌سازی و استفاده از سرویس انتقال اعتبار (ویژه سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتا)۱۳۳#*
مشاهده اعتبار (سیم‌کارت اعتباری)۱۴۰#*
مشاهده صورت‌حساب (سیم‌کارت دایمی)
افزایش اعتبار از طریق شارژ عادی با کد دستوری #رمز شارژ *۱۴۱*۱۴۱#*
درخواست بسته (اینترنت، پیام کوتاه)۱۴۲#*
مشاهده بسته‌های موجود
گزارش حساب۱۴۴#*
گزارش بسته‌های موجود

افزایش اعتبار از طریق شارژ شورانگیز با کد دستوری #رمز شارژ *۱۴۵*۱۴۵#*